KS SZCZEBEL LUBIEŃ - RELACJA PO RUNDZIE JESIENNEJ

   Po powrocie na ligowe boiska Klubu Sportowego z Lubnia, swoje rozgrywki zakończyła drużyna Juniora Młodszego – obecnie jedyna kategoria wiekowa „Szczebla” biorąca udział w zmaganiach ligowych. Na półmetku sezonu zespół plasuje się na pozycji lidera z dorobkiem 15 pkt., wygrywając pięć z sześciu spotkań i zdobywając przy tym 34 bramki, a zaledwie 6 tracąc.

   Zgłoszenie do rozgrywek drużyny nie byłoby możliwe bez zaangażowania Gminy Lubień i pomocy jej pracowników, którzy odnowili podłogi w szatniach przy boisku nad Rabą, pomogli przy wyrównywaniu murawy i malowaniu bramek. Gmina pokryła koszty związane z pracami, a także opłaciła transport na mecze wyjazdowe, delegacje sędziowskie i zakup sprzętu piłkarskiego.

   Treningi zespołu zazwyczaj odbywają się na obiekcie „Orlik” w Lubniu. Kilka treningów miało miejsce także na boisku KS Szczebel Lubień, obecnie (w okresie jesiennym) ze względów pogodowych nie jest to możliwe. Drużyna korzysta także z hali sportowej w Gimnazjum w Lubniu.

   Cieszy fakt, iż piłka nożna przyciąga na boisko młodszych chłopaków, którzy za przykładem starszych kolegów również biorą udział w treningach. Miejmy nadzieję, że wróży to świetlaną przyszłość Klubowi, który tym razem już nieprzerwanie będzie mógł kontynuować swoja działalność.

                                                                                                                          Paweł Burtan

Galeria: