AWANS JUNIORÓW TOPORU TENCZYN - PODSUMOWANIE

MISTRZOSTWO LIGI I HISTORYCZNY AWANS JUNIORÓW STARSZYCH TOPORU TENCZYN

W sezonie ligowym 2016/2017 grupa Juniorów  „Toporu Tenczyn” uzyskała historyczny awans do II ligi Juniorów Starszych. Przed sezonem zdecydowano, że z grupą tą będzie pracował trener Tomasz Pawłowski. Trener wybrał grupę piłkarzy z którą już w sierpniu 2016 roku zaczął pracować. Klub musiał coś zrobić, aby piłkarze wychodzący ze szkółki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Toporu Tenczyn” dalej kontynuowali swoją piłkarską przygodę i grali na jak najwyższym poziomie.

Początkowo zakładano, że najpierw trzeba stworzyć drużynę, która za dwa, trzy lata będzie bić się o awans. Zaczęły się rozmowy z piłkarzami, treningi i duże rotacje w składzie. Całe to testowanie zakończyło się, mniej więcej po szóstym spotkaniu ligowym z Zielonką Wrząsowice, gdzie nasza drużyna poniosła pierwszą i jak się potem okazało, ostatnią porażkę w sezonie. 

Skład się ustabilizował, cały zespół grał dobrze, a gdy na półmetku rozgrywek znajdował się na pierwszym miejscu w tabeli, zmienił się też cel, którym był awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na wiosnę drużyna zaliczyła klasyczny falstart, remisując 0:0 na wyjeździe z drużyną Orła Nowa Wieś. Później odnosiła już tylko same zwycięstwa, aplikując rywalom bardzo duże ilości goli. Taki stan rzeczy utrzymał się już do końca sezonu. Do ostatniego meczu, gdy już byliśmy pewni awansu. W tej ostatniej potyczce zrobiliśmy zmiany w składzie i daliśmy zagrać zmiennikom oraz młodszym kolegom z Trampkarzy. Zespół zremisował z Hejnałem Krzyszkowice 1:1.

Drużyna odniosła sukces. Zanotowała 15 zwycięstw, 3 remisy i poniosła 1 porażkę. Najbardziej jednak cieszy fakt, że ton w tej ekipie nadawali chłopcy z rocznika 2000 – czyli Juniorzy Młodsi. Jest to znakomity prognostyk na przyszłość. Daje nam to też odpowiedź czy praca z grupami młodzieżowymi w klubie zmierza  w dobrym kierunku.

 

Skład drużyny*: Rekucki Marcin, Łabuz Dominik, Szczepaniec Krzysztof, Burtan Mateusz, Matlak Bartłomiej, Matlak Grzegorz, Pustelnik Kacper, Kosowski Bartłomiej, Rapacz Rafał, Jamróz Jan, Leksander Tomasz, Skowroński Kacper, Mięsowski Kacper, Mucha Adrian, Rapacz Marcin, Cholewa Paweł, Spórna Mateusz, Kluska Łukasz, Słowiak Adrian, Karpierz Mateusz, Wójcik Jakub, Wójcik Tomasz, Matlak Mateusz

*wszyscy piłkarze, którzy zagrali w drużynie w sezonie 2016/2017

  •  
Galeria: