UKS TOPÓR TENCZYN - ZAPRASZAMY NA TRENINGI

    Przyszedł czas na napisanie kilku zdań o naszej szkółce piłkarskiej - Uczniowskim Klubie Sportowym Topór Tenczyn. Klub powstał półtora roku temu i działa przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum im. Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Tenczynie. Klub ściśle współpracuje z Ludowym Klubem Sportowym „LKS Topór Tenczyn”. Jak do tej pory obydwie strony są zadowolone z tej współpracy.

    Szkółka piłkarska bardzo się rozrasta -  mamy już ponad stu młodych adeptów futbolu, trenujących w pięciu grupach – Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki, Trampkarze. Na co dzień pracuje w niej trzech trenerów – Pawłowski Tomasz, Bobeł Paweł, Burtan Jakub. Jest jeszcze czwarty - p. Krzysztof Wietrzyk, na którego zawsze możemy liczyć w przypadku jakiegoś zastępstwa czy pomocy w sędziowaniu.

    Chłopcy regularnie trenują dwa razy w tygodniu. Biorą udział w licznych okazjonalnych turniejach, rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPN Podokręg Myślenice oraz Minimistrzostwach Deichmanna w Krakowie. Jest już nas tylu, że coraz trudniej ułożyć jest nam plan zajęć tak aby chętnych do gry pomieścić na boisku czy hali sportowej. Nasi piłkarze w minionym roku zaliczyli ponad 60 wyjazdów i tyle samo spotkań w roli gospodarza. Rok 2016 zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie.

    Pracy jest wiele, bo klub jest coraz większy, ale jak widzimy ile radości przynosi to wszystko naszym pociechom i ich rodzicom, nie mamy wątpliwości, by dalej to robić. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest aktywność fizyczna w czasach, gdzie coraz mniej dzieci i młodzieży  podejmuje jakiekolwiek działania na polu kultury fizycznej.

    Głównym celem klubu jest objęcie swoimi działaniami jak największej liczby osób, tak aby stworzyć ciekawą alternatywę spędzania czasu wolnego dla wszystkich naszych podopiecznych. Uchronienie ich przed groźnymi pokusami i zagrożeniami dzisiejszej cywilizacji. Zdrowie jest na pierwszym miejscu, a w dalszej kolejności wyniki, sukcesy oraz kreowanie nowych zawodowych piłkarzy. (badania statystyczne dowodzą, że w sportach zespołowych zawodowym sportowcem zostaje od 0.03% do 0.07% wszystkich trenujących, czyli od 3 do 7 zawodników  na 10000 trenujących osób).

    UKS Topór Tenczyn otwarty jest dla wszystkich chętnych dzieci. Posiada on szeroką bazę społeczną sportu, czyli umożliwia kontakt ze sportem jak największej liczbie osób, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne.

    Z każdym rokiem notujemy coraz więcej sukcesów oraz dobrych wyników, jesteśmy liczącym się klubem sportowym w powiecie myślenickim. Wszystkie nasze działania są dokładnie opisane na stronach internetowych www.tenczyn.futbolowo.pl oraz www.sport.lubien.pl. Zdjęcia publikowane są na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook – „UKS TOPÓR TENCZYN”. Aktywność Uczniowskiego Klubu Sportowego  dostrzegana jest na terenie gminy Lubień oraz całego województwa małopolskiego.  Zespoły UKS TOPÓR są szanowane i zapraszane na turnieje przez coraz to większe małopolskie kluby piłkarskie i z tego należy się cieszyć.

                "Sport to zdrowie" -  mówią wszyscy, a jednocześnie coraz mniej osób uprawia sport i coraz mniej osób jest zdrowych. Działalność naszego UKS stwarza dobre warunki aby się ruszać. Zwiększa szanse na dobre zdrowie i szczęście wśród młodych mieszkańców Tenczyna oraz gminy Lubień.

    Działalność klubu generuje też wiele kosztów. Jeżeli tylko znajdą się chętne osoby do jakiejkolwiek pomocy, nawet tej najmniejszej, to jak najbardziej jesteśmy chętni i otwarci.

                                                                                                                                   Pawłowski Tomasz