SUKCES TRAMPKARZY TOPORA TENCZYN W NOWYM TARGU

Drużyna Trampkarzy Topora Tenczyn odniosła sukces zdobywając V-ce mistrzostwo  Halowych  Mistrzostw Piłki Nożnej im. Stanisława Korczyka organizowanych przez Podokręg Nowy Targ. W turnieju tym wystartowało 17 drużyn: AP Wisła Czarny Dunajec, Wiatr Ludźmierz, Jordan Jordanów, LKS Szaflary, Lubań Tylmanowa, Skalni Zaskale, Topór Tenczyn, Dunajec Ostrowsko, Babia Góra Lipnica Wielka, Wierchy Lasek, ZKP Zakopane, Przełęcz Łopuszna II, KS Zakopane, Przełęcz Łopuszna I, Watra Białka Tatrzańska, Gorc Ochotnica,  Biali Biały Dunajec.

W pierwszy dzień rozgrywek mieliśmy eliminacje do turnieju finałowego. Po losowaniu, w grupie zespół Topora Tenczyn znalazł się w grupie z drużynami.  Jordan Jordanów,  ZKP Zakopane,  Watra Białka Tatrzańska. Nasi chłopcy  grali bardzo dobrze i  pewnie wygrali wszystkie spotkania awansując do ścisłego finału - Topór Tenczyn - ZKP Zakopane 4:0, Topór Tenczyn - Watra Białka Tarzańska 5:3, Topór Tenczyn - Jordan Jordanów 2:1.

W drugi dzień rozgrywek przeprowadzono finały w których  znalazło się 7 najlepszych drużyn. W tej rozgrywce nasz zespół znalazł się w grupie z drużynami: KS Zakopane oraz Dunajec Ostrowsko. W pierwszym spotkaniu nasi chłopcy pewnie pokonali zespół KS Zakopane 5:1. W drugim meczu, po odrabianiu strat zremisowaliśmy z zespołem Dunajec Ostrowsko 1:1. Wyniki te premiowały naszą drużynę do gry w półfinale całych rozgrywek. W półfinale trafiliśmy na zespół Lubania Tylmanowa. Nasza drużyna rozegrała jedno z lepszych spotkań na tym turnieju odnosząc zwycięstwo 4:0. W końcu przyszedł czas na finał. W finale zagraliśmy z zespołem LKS Szaflary. Spotkanie to nie ułożyło się dla nas pomyślnie. Dość szybko straciliśmy bramkę i nie potrafiliśmy sobie poradzić z odrabianiem strat. Rywale skutecznie się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki, które niestety zakończyły się kolejnymi trafieniami. Nasz zespół miał swoje sytuacje, ale niestety szczęście tym razem było po stronie rywala. Przegraliśmy 3:0.  Gratulacje dla drużyny przeciwnej. W klasyfikacji końcowej zespół Trampkarzy Topora Tenczyn zdobył V-ce mistrzostwo Podokręgu Nowy Targ, co jest dla nas dużym sukcesem.

Gra zespołu została doceniona. Zawodnicy za swój występ dostali puchar, dyplom oraz pamiątkowe medale. Dodatkowo nasz zawodnik Paweł Karpierz został wybrany najlepszym zawodnikiem tego turnieju. Gratulacje dla całego zespołu.

Skład zespołu, który wystąpił w rundzie eliminacyjnej oraz finałowej:Wójcik Dawid T, Łabuz Mariusz, Stojeba Marcin, Mucha Patryk, Wójcik Gabriel, Karpierz Paweł, Michalak Damian,  Wójcik Dawid L,  Zięba Jakub,  Spyrka Filip, Wójcik Kacper,  Szczepaniec Marcin, Stolarski Tomasz.